Język angielski

 

Owoce i Warzywa

Krasnalki oraz Biedronki śpiewały: 

 

Starszaki nie miały typowo piosenki pod temat, ale zgadywaliśmy owoce i warzywa w specjalnych okularach (zdjęcia w galerii) 

Powtórzyliśmy części ciała przy piosence:

Temat „My body”

Nie było zbyt wiele angielskiego w tym tygodniu, ale staraliśmy się. Starszaki wykonały kartę pracy, wszystkie grupy układy części pluszowego misia. 

Piosenka Krasnali: 

Biedronki i Starszaki: 

Starszaki: 

Kolejny tydzień to temat bezpieczeństwa. Zrealizowaliśmy go w Biedronkach, Motylkach i Słoneczkach. 

We wszystkich grupach bawiliśmy się w zabawę ruchową – red, yellow, green. Poznaliśmy numery alarmowe, również po angielsku 🙂 

We wszystkich grupach poznaliśmy piosenkę:

Dodatkowo w grupach Motyli i Słoneczek wykonaliśmy plakaty z numerami alarmowymi – można je podziwiać w holu przy wejściu oraz w sali Słoneczek. W tych grupach przy okazji tematu bezpieczeństwa, przypomnieliśmy sobie zawody i dzieci mogły zastanowić się – kim chcę zostać w przyszłości. 

W Krasnalach dalej uczymy się kolorów. Przy okazji też różnych ruchów – stand up, sit down, clap your hands etc. 

Piosenka tygodnia w Krasnalach: 

Ostatni tydzień był w formą przypomnienia: pytania i odpowiedzi w języku angielskim.

W tym tygodniu z grupą Krasnali zaczynamy od przywitania „Hello” oraz „Goodbye” i piosenką:

Zaczynamy powoli poznawać też kolory. 

Biedronki znały już sporo kolorów, ale w tym tygodniu poznajemy nieco więcej i trochę trudniejsze. Dodatkowo będziemy wypełniać kartę pracy powiązaną z kolorami. Tańczyliśmy również do piosenki Freeze Dance: 

 

Starszaki w tym tygodniu poznają przybory szkolne, ćwiczymy też zadawanie pytań o toaletę, kredki czy nożyczki. Wykonaliśmy kartę pracy i powtórzyliśmy przy tym kolory – tutaj moja prośba, żeby ćwiczyć kolorki w domu, ponieważ niektóre dzieci mają jeszcze problem. 

Liczymy do 20 przy piosence